Email
enderunsancaktepe@gmail.com
Telefon
0216 561 20 41

Robotik

Anasayfa

Robotik


Kayıt Tarihi:12 Eyl 2022 Yorum:0

Robotik Atölyesi

3D modelleme ve tasarım, LEGO wedo, LEGO Ev3, Mbot, scratch, scratch jr, Arduino, robostis dream, kâğıt üzerinde kodlama gibi etkinlikler yapmaktayız.

Robotik atölyelerinin temel amacı, öğrencilerinize önlerinde uzanan dinamik, heyecan verici ve sürekli değişen dünyada gelişmek için ihtiyaç duydukları tüm becerileri öğretecek teknoloji odaklı bir öğrenme deneyimi sunmaktır. Kesin öğrenme hedeflerine ulaşmak için baştan sona planlanmış atölyelerimiz, çocuklara robotları sıfırdan nasıl inşa edeceklerini öğretecek ve böylece onlara ilk elden bir deneyim ve robotik hakkında derinlemesine bilgi verecektir. 3 alt başlıktan oluşan atölye; kodlama, robotik ve 3D modellemeden oluşur.

Kodlama Atölyesi

“Geleceğin Dili” olarak ifade edilen ve kodlama matematik gibi evrenseldir. Birçok farklı programda kodlamayı öğrenerek geleceğin dünyasına hazır hale geleceklerdir. Kısacası öğrencilerimiz tüketen değil, üreten bireyler olma yolunda “Kodlamayı” öğrenecekler.

3 Boyutlu Modelleme

3 Boyutlu modelleme ve düşünme ayrı bir yetenektir. Bu yeteneği ilerleyen yaşlarda kazanmak oldukça zordur. Bu yeteneği geliştirmek için 3 boyutlu çizim ve tasarım odaklı öğrenimle destekliyoruz.

Atölye İçerikleri

  • STEM - A
  • Kodlama
  • Aurdino
  • 3D Tasarım
  • Scratch
  • Lego Kodlama
Enderun Mektebi

Sancaktepe Enderun Mektebi çağına damga vuracak idealist bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

İletişim

Abdurrahmangazi Mah. Abdurrahmangazi Cad. No:14

0216 561 20 41

enderunsancaktepe@gmail.com

Neredeyiz?

Sancaktepe Enderun Mektebi © 2022 by Design Halil Ulucak